start / Rodzic / Edukacja

Dlaczego obozy?

Dlaczego obozy?

Plusów jest więcej, niż myślisz!

Czy moje dziecko sobie poradzi?

Czy jest już gotowe?

A może za rok?

W tym artykule wyjaśniamy tylko wybrane z powodów, dla których... nie ma co zwlekać.

 

1. Rozwój sportowy

Główny cel obozów piłkarskich dla dzieci stanowi wsparcie postępów sportowych czynionych przez najmłodszych piłkarzy i piłkarki.

Obozy są jednym z istotnych elementów ścieżki rozwoju zawodnika Football Academy.

Podczas obozu piłkarskiego treningi odbywają się co najmniej dwa razy dziennie, ale nie tylko na boisku. Tygodniowy wyjazd stanowi również nieczęstą okazję do przeprowadzenia przez trenerów indywidualnych rozmów z zawodnikami czy organizacji innych zajęć wspierających rozwój młodego sportowca (np. psychologicznych czy dotyczących zasad zdrowego odżywiania).

W trakcie obozu zawodnik trenuje tyle, co przez od jednego do nawet dwóch miesięcy treningów podczas roku szkolnego. W nauczaniu wiedza przekazana w krótszym odstępie czasu skutkuje ponadto lepszym zapamiętaniem i utrwaleniem materiału przez ucznia. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie następnie poparta kolejnymi, systematycznymi treningami po powrocie z obozu.

Dla zawodników, dla których piłka nożna stanowi pasję, regularne wyjazdy na obozy można uznać zatem za obowiązek.

2. Kumple

Obok kluczowego aspektu sportowego i nieuniknionej nauki samodzielności, wyjazd na obóz piłkarski jest dla wszystkich dzieci niepowtarzalną okazją na spędzenie większej ilości czasu z często najlepszymi kolegami i koleżankami.

Wspólne pokoje.

Wspólne pomysły.

Wspólne zabawy.

Wspólne sprzątanie.

Wspólne rozmowy.

Podczas obozu nie ma czasu na nudę. Ani tęsknotę za rodzicami.

3. FUN :-)

Również dla dzieci, które lubią, ale nie kochają piłki nożnej, uczestnictwo w obozach piłkarskich może okazać się niesamowitą frajdą. I przygodą wypełnioną wspomnieniami na całe życie.

Nawet na obozach piłkarskich nie brakuje przecież pozasportowych atrakcji, takich jak np. wyjścia na basen, ściankę wspinaczkową czy do Parku Wieloryba.

Każdy znajdzie coś dla siebie!

Na pewno warto wysłać dziecko na obóz piłkarski raz. A potem - na bazie swojego własnego doświadczenia - niech samo decyduje, czy chce jechać na kolejne.

 

Jedziesz na obóz?

<< wstecz dalej >>

udostępnij

Tagi

Lampard

Rooney

Społeczny

Poradnik

Football Academy Camps

Obozy