start / Aktualności

Zakończenie sezonu 2016/2017

Zakończenie sezonu 2016/2017

W ubiegłym miesiącu oficjalnie zakończyliśmy sezon 2016/2017. Był to pierwszy sezon Football Academy Bournemouth! Podczas zakończenia nie zabrakło oczywiście  piłkarskich emocji! Zawodnicy zagrali mecz z rodzicami, odbył się też mecz tatusiów i konkurs na celność i szybkość podań. Zawodnicy dostali medale za ciężką pracę, jaką wykonują na treningach i za postępy jakie osiągnęli. Dzień zakończyliśmy wspólnym grillowaniem i dobrą zabawą.

Pierwszy odbył się mecz zawodników grupy najmłodszej, gdzie z tatusiami zmierzyli się zawodnicy do lat 6. W drużynie rodziców na bramce zagrał trener Paweł, który co chwilę musiał wyciągać piłkę z siatki. Po przeciwnej stronie, bramki strzegła jego córka Julka, która również miała sporo pracy. W ataku prym wiedli Oli i Bartek oraz nasz  "Lewandowski" - Szymon. Ostoją defensywy był Eryk, a wspomagał go Kacper, natomiast za rozgrywanie piłki odpowiadał duet Natan - Oscar. Mecz stał na wysokim poziomie i tatusiowie walczyli o każdy centymetr boiska. Młodość jednak zwyciężyła i po bardzo zaciętym meczu drużyna zawodników U6 cieszyła się ze zwycięstwa.

Kolejne spotkanie to mecz tatusiów, którzy licznie stawili się na boisku. Nie zabrakło pięknych bramek, przewrotek, koronkowych akcji i dryblingów. Mecz był wyrównany do samego końca, a o wyniku musiała przesądzić złota bramka. Ostatecznie wygrała drużyna złożona z byłych, lub wciąż aktywnych piłkarzy. Mecz zakończył się wynikiem 10-9, drużyna trenerów musiała przełknąć  gorycz porażki. Gratulacje dla wszystkich zawodników, za wytrzymanie tempa meczu, jakie sobie narzucili oraz za sam fakt powrotu na boisku po długiej przerwie. Wszyscy czekają na kolejny mecz tatusiów, który rozegramy po wakacjach.

Ostatnim meczem, był mecz grupy średniej i starszej przeciwko rodzicom. Tutaj odbyło się bez niespodzianek, zawodnicy pokonali rodziców w pięknym stylu, a spotkanie zakończył się wysokim wynikiem 11-10. Rodzice dwoili się i troili, ale nie dali rady zatrzymać świetnie dysponowanych tego dnia piłkarzy Football Academy. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły zagrać z rodzicami i zaprezentować pełnię swoich możliwości.

Po wszystkich meczach odbyła się ceremonia rozdania medali, na które to piłkarze bez wątpienia zasłużyli. Udowodnili to swoją pracą na treningach, postępami i atmosferą, jaką stworzyli w pierwszym sezonie Football Academy Bournemouth.

Po dekoracji zawodników odbyło się wspólne grillowanie, podczas którego oczywiście nie obyło się bez piłkarskich emocji. Zawodnicy i rodzice mieli możliwość przetestowania najnowocześniejszego sprzętu treningowego. The Icon Q z Elite Skills Arena to urządzenie pozwalające ćwiczyć podania w określonym kierunku i o określonej sile. Odbyły się zawody na największą ilość podań w ciągu 60 sekund.

Z uśmiechami na twarzach zakończyliśmy sezon 2016/2017, a zawodnicy wraz z rodzicami udali się na zasłużone wakacje. Oczywiście nie wszyscy, gdyż treningi odbywają się przez całe wakacje, przed nami również ostatni tydzień FAminiCAMPS!

Dziękujemy wszystkim za pierwszy sezon z Football Academy! Dziękujemy piłkarzom za zaangażowanie na treningach, miłość do piłki i uśmiech, jaki możemy oglądać na treningach. Rodzicom dziękujemy za poświęcony czas dla swoich pociech, wspieranie ich i umożliwienie odkrycia pasji do futbolu. Jesteśmy wdzięczni za wszelką pomoc w organizacji eventów, wysyłane zdjęcia i filmy, za wszelkie podpowiedzi i polecanie Football Academy. Podziękowania dla trenerów za wkład wniesiony w rozwój naszych piłkarzy i dla wszystkich kibiców, którzy nas dopingują.

Specjalne podziękowania dla mamy Davida - naszego piłkarza, Pani Katarzyna Czaja ufundowała zawodnikom grupy starszej plecaki i bidony Football Academy! Dzięki temu nasi zawodnicy, będą mieli w czym nosić sprzęt na trening i mecze i dumnie prezentować logo naszej akademii. Wielkie dzięki Pani Kasiu!

Podziękowania dla naszego partnera, firmy Global Resin Bound za wsparcie w ostatnim sezonie. Właścicielem firmy jest Pan Jakub Tąta, którego synowie również trenują w Football Academy.

Do zobaczenia w sezonie 2017/2018, w którym czeka nas duża dawka piłkarskich emocji i dobra zabawa na treningach!

We are the Academy!

 

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij