start / Aktualności

Turniej Football Academy Barnet 2015

W niedzielę, 11 października odbył się pierwszy w tym sezonie turniej o Mistrzostwo Anglii Football Academy w grupie południe.

Mimo niesprzyjających godzin popołudniowych oraz wieczornego meczu Polska - Irlandia, rozgrywki zgromadziły około 150 zawodników z Football Academy London Barnet, Ealing, Enfield, Wimbledon i Wood Green oraz z Harlow i Welwyn-Hatfield, w czterech kategoriach wiekowych: U-5, U-7, U-9 i U-12.

Wyniki trzech kategorii wiekowych, czyli U-7, U-9 i U-12 zaliczają się już do punktacji Mistrzostw Anglii Football Academy.

Kategoria U-5:

Najszybciej zakończyli rozgrywki nasi najmłodsi zawodnicy, którzy już około godziny 17:40 mogli opuścić boisko ze zdobytymi w boju medalami na piersi.

Kategoria U-7:

Rozgrywki w kategorii wiekowej U-7 zakończyły się zwycięstwem gospodarza turnieju FA Barnet, który z kompletem zwycięstw wyraźnie wygrał rywalizację.

Na drugim miejscu z 8 punktami uplasowała się drużyna FA Wimbledon, a tuz za nią, z 7 punktami, zespół FA Wood Green. Dalsze pozycje zajęły drużyny FA Ealing, Enfield i Welwyn.

Kategoria U-9:

Rozgrywki w kategorii wiekowej U-9 zakończyły się zwycięstwem FA Wimbledon z 12 punktami na koncie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna FA Wood Green z 7 punktami, a na trzecim zespół FA Enfield z 4 punktami na koncie. Na dalszych miejscach zakończyły rywalizację drużyny FA Barnet i Harlow.

Podsumowując zwycięzców obu tych kategorii (U-7 i U-9), można powiedzieć, że zostało zachowane status quo w stosunku do pierwszego turnieju, który odbył się na południu w lipcu - Mleczko Delikatesy Summer Cup.

Kategoria U-12:

Cztery drużyny wystąpiły w turnieju w kategorii wiekowej U-12, gdzie pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny FA Wood Green I z 7 punktami i Wood Green II z 5 punktami. Trzecie miejsce zajęła drużyna FA Wimbledon z 4 punktami na koncie, a czwarte FA Ealing. Należy podkreślić, że jest to jedyna kategoria wiekowa, w której wyniki wyraźnie różnią się od lipcowych. Oczywiście mowa tu o drużynach południowych.

Podczas turnieju wręczono również wyróżnienia indywidualne dla najlepszego zawodnika, bramkarza w każdej z kategorii wiekowych oraz dla najlepszej zawodniczki w kategorii U-9.

Dziękujemy rodzicom, trenerom, sędziom za przybycie i wsparcie w czasie turnieju, a przede wszystkim dzieciom za pełne zaangażowanie i emocje podczas gry.

Dziękujemy bardzo sponsorom turnieju - Salonowi Fryzjerskiemu Oliwia, Mini Delikatesom Kubuś z Harlow (Kubus Polski Sklep), Polskim Delikatesom Polmar, a także firmie London Media Collective za przygotowanie wideo-relacji z turnieju.

Kolejny turniej o Mistrzostwo Anglii Football Academy już 25 października!