start / Aktualności

TURNIEJ FAUK W BOLTON W PIGUŁCE

TURNIEJ FAUK W BOLTON W PIGUŁCE

Zapoznajcie się z krótkim podsumowaniem niedzielnego turnieju w Bolton.

Wzięły w nim udział zawodnicy i zawodniczki z 3 ośrodków FAUK – FA Manchester, FA Accrington i oczywiście gospodarze z FA Bolton.

Rozgrywki toczone były w  4-ech kategoriach wiekowych a zawodnicy spędzili na boisku łącznie blisko 3 godziny rzeczywistego czasu gry!

Indywidualne wyróżnienia trafiły do  3 zawodników. W kategoriach:

U6 – Roman (FA Bolton) // U-8 – Dawid Rzepiński (FA Accrington) // U-10 – Kacper Piech(FA Manchester).

Czynny udział w dniu turniejowym wzięli również rodzice naszych piłkarzy, którzy w liczbie 32! stanęli do rywalizacji w konkursie rzutów karnych. Tutaj gratulacje dla Pana Konrada Ludwiczaka (Manchester), który okazał się zwycięzcą.

Na wszystkich czekały również liczne atrakcje dla tych małych jak i dużych w tym: grill, sklepik, konkursy dla uczestników i dorosłych oraz dmuchany zamek.

Na uwagę zasługuje fakt, iż organizatorzy zastosowali dwa ciekawe rozwiązania

​1) Mecze rozgrywane były wg zasady „gramy bez sędziego” gdzie na środku boiska owszem stoi trener, który przejmuje inicjatywę jednak wyłącznie w sytuacjach spornych. Pomysł zaczerpnięty został przez organizatorów z akademii Manchesteru City i znakomicie się sprawdził. Dzieci świetnie radziły sobie w tej formule gry, dlatego rozwiązanie będzie stosowane również w przyszłych turniejach.

2) Brak standardowego nagradzania za miejsca od 1-3 – w myśl zasady że wygranymi są wszyscy uczestnicy medale powędrowały do każdego zawodnika i zawodniczki. Wyniki nie zobaczą więc światła dziennego a zostaną słodką tajemnicą uczestników i ich opiekunów i trenerów:)

Ponadto manager Damian Wróbel podkreśla, że słowa uznania i podziękowania należą się rodzicom  za ich zdyscyplinowanie i powstrzymanie się od „komentowania” poczynań swoich pociech.

Turniej okazał się sukcesem o czym najlepiej niech świadczą uśmiechnięte twarze  wszystkich uczestników podczas trwania i na zakończenie zawodów. Gratulujemy!

#TurniejeFAUK

<< wstecz dalej >>

udostępnij