start / Aktualności

RELACJA: Mleczko Delikatesy Summer Cup 2015

RELACJA: Mleczko Delikatesy Summer Cup 2015

Blisko 250 zawodników i zawodniczek z 11 ośrodków Football Academy UK wzięło w ostatnią niedzielę udział w największym dotychczasowym turnieju sieci polonijnych szkółek piłkarskich na terenie Wielkiej Brytanii.

W turnieju zorganizowanym przez Football Academy Londyn Ealing po raz pierwszy uczestniczyły zarówno oddziały FAUK z południowej (Londyn Ealing, Wimbledon, Londyn Wood Green, Londyn Barnet, Londyn Enfield, Welwyn i Harlow), środkowej (Burton), jak i północnej części Anglii (Leeds, Manchester, Accrington).

W odróżnieniu od poprzednich turniejów, rozgrywki stoczono nie w trzech, a aż czterech kategoriach wiekowych: do lat 5 (U5), do lat 7 (U7), do lat 9 (U9) i do lat 12 (U12). W sumie na cztery boiska wybiegły aż 24 drużyny.

- Jestem bardzo zadowolony, że tak szybko od powstania szkółki w kwietniu bieżącego roku udało nam się zorganizować tak duży turniej - podsumował wydarzenie organizator turnieju i manager ośrodka FA Londyn Ealing, Adam Jarema. - Razem z rodzicami, opiekunami i znajomymi podczas imprezy bawiło się około 600 osób.

Na turnieju nie zabrakło dodatkowych atrakcji takich jak: dmuchany zamek, wata cukrowa, malowanie twarzy, tzw. van burger serwujący polskie jedzenie czy wreszcie poczęstunek w postaci wafelków i napojów.

- Najważniejsze było dla nas zadowolenie i uśmiechy na twarzach dzieci - dodał trener Adam. - Wierzę, że również dzięki temu wydarzeniu pojadą na wakacje, nie mogąc doczekać się kolejnego treningu!

Poza przednią zabawą, w trzech najstarszych kategoriach wiekowych spisywano również wyniki, a następnie sporządzono końcowe tabele. W każdej z kategorii zwyciężył inny ośrodek FA. W kategorii U7 najlepsi okazali się zawodnicy FA Londyn Barnet. W kategorii U9 wygrała FA Wimbledon. W kategorii U12 zwyciężyli piłkarze FA Leeds.

Oprócz pucharów i pamiątkowych medali dla wszystkich uczestników, w dwóch najstarszych kategoriach przyznano również wyróżnienia indywidualne. W kategorii U9 najlepszym bramkarzem został uznany Kacper z FA Londyn Wood Green, a najlepszym zawodnikiem Natan z FA Leeds. Tymczasem w kategorii U12 prestiżowe statuetki otrzymali Dawid (najlepszy bramkarz - FA Londyn Wood Green) oraz Damian (najlepszy zawodnik - FA Leeds).

Sponsorem tytularnym turnieju była sieć sklepów Mleczko Delikatesy. Wydarzenie wsparli też Polskie Radio Londyn (PRL), portal elondyn.co.uk i polski tygodnik Cooltura.

Pełna relacja zdjęciowa wraz z relacją wideo z turnieju zostaną opublikowane w najbliższych dniach.

<< wstecz dalej >>

udostępnij