start / Aktualności

POZNAJ NASZYCH TRENERÓW: Ada Lipowska

POZNAJ NASZYCH TRENERÓW: Ada Lipowska

Przedstawiamy trenerkę Football Academy UK o wyjątkowo ciekawym życiorysie.

Ada Lipowska jest trenerką w ośrodku Football Academy Wembley, która - mimo młodego wieku - może pochwalić się imponująco bogatą karierą zawodniczą.

Trener Ada pochodzi z miejscowości Nakło nad Notecią, a swoją piłkarską karierę rozpoczęła w KKP (Kobiecym Klubie Piłkarskim) Bydgoszcz.

- W ciągu prawie siedmiu lat zadebiutowałam na każdym szczeblu piłkarskim, od III ligi po Ekstraligę - opowiada trener Ada. - Jednym z najlepszych momentów w mojej karierze było powołanie do reprezentacji Polski do lat 19.

Latem ubiegłego roku trener Ada wyjechała na studia do Londynu. Wcale nie oznaczało to jednak dla niej końca przygody z boiskiem. Wręcz przeciwnie - w poprzednim sezonie zakładała koszulkę czołowego angielskiego klubu.

- Dostałam zaproszenie na testy do żeńskiego zespołu Tottenhamu Hotspur - wyjaśnia. - Konkurencja była duża, ale poradziłam sobie i od września reprezentowałam już barwy londyńskiego klubu. Zazwyczaj występowałam w drużynie rezerw, ale zaliczyłam też debiut w pierwszej drużynie w Women's Premier League.

Poza boiskiem, trener Ada jest studentką kierunku Football Business and Coaching na uniwersytecie UCFB Wembley, a od niedawna jednym ze szkoleniowców w oddziale Football Academy Wembley.

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij