start / Aktualności

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW: Playarena

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW: Playarena

W tygodniu mistrzostw Europy w piłce nożnej 6-osobowej - z udziałem reprezentacji Polski - prezentujemy kolejnego z naszych partnerów.

Playarena.pl nie jest grą online, ani wirtualnym managerem. Dzięki niej znajdują się wzajemnie ludzie chętni do gry na wybranym boisku w wybranym mieście. Playarena to darmowe rozgrywki piłkarskie. 

Umawiamy się na mecze poprzez internetale gramy w rzeczywistości. W ten sposób założycielom udało się wciągnąć do gry ludzi z całej Polski i Playarena stała się największymi rozgrywkami piłkarskich "szóstek" w Polsce. W ramach miejskich lig, w których gra jest całkowicie darmowa, na boiska wybiega już ponad 130 tysięcy Polaków. Jak twierdzą organizatorzy: w ich ligach nie ma pieniędzy ani korupcyjnych skandali; jest pasja, miłość do futbolu, zacięta rywalizacja.

Skąd pomysł? Twórcy Playarena.pl odpowiadają: - Z miłości do futbolu oczywiście. Napotykaliśmy ten sam problem, co każdy amator piłki nożnej. Nie mieliśmy z kim grać! Kilka lat temu uznaliśmy, że fajnie by było, gdyby ludzie mogli umawiać się na mecze i grać między sobą. Dzisiaj jest to już możliwe!

Na początku Playarena istniała jedynie w głowie pomysłodawcy i założyciela - Wojciecha Dudka. Na dzień dzisiejszy w Playarena pracuje pięć osób: pasjonatów i zapaleńców. - Nie jesteśmy wielką korporacją. Wykorzystujemy Internet, by dokonać rewolucji w polskiej piłce. To jest nasz pomysł na "lepsze jutro". Zamiast narzekać na to, że jest źle, robimy swoje. Pracujemy u podstaw, bo wierzymy, że trwała zmiana piłkarskiej rzeczywistości jest w zasięgu ręki. Skupiamy się na tym, od czego zależał rozwój piłki nożnej w erze przedprofesjonalnej. Na całym świecie budowa profesjonalnej piłki rozpoczyna się od piłki amatorskiej. To fundament dla piłki na wyższym poziomie. Aby móc grać mecze w rozgrywkach ligowych, Twoja drużyna musi liczyć co najmniej 5 zawodników i powinieneś zarejestrować ją w naszym systemie. Zakładając Playarenę, wierzyliśmy, że nasza inicjatywa może zrewolucjonizować polską piłkę. Teraz nasze marzenia zaczynają się powoli spełniać.

Trudno nie zgodzić się z tą opinią. Powstała Liga Nike Playarena. Odbywają się Mistrzostwa Polski. Powołana została Reprezentacja Polski, której selekcjonerem jest Klaudiusz Hirsch. Znów mówią pomysłodawcy Playareny: - Pomysł na Reprezentację Polski w piłce 6-osobowej narodził się w naszych głowach w połowie 2012 roku. Granie z orłem na piersi to temat snów każdego, kto zaczyna swoją przygodę z piłką nożną. My chcieliśmy te sny realizować.

Pierwszy oficjalny mecz reprezentacji miał miejsce 14 września 2012 roku. Dziesięciu zawodników z różnych miast Polski wzięło udział w pierwszym oficjalnym zgrupowaniu Reprezentacji Polski w piłce nożnej 6-osobowej. Korzystając z życzliwości Czeskiego Związku Piłki Nożnej 6-osobowej, zgrupowanie odbyło się w miejscowości Cesky Dub, a jego zwieńczeniem był mecz z Reprezentacją Czechbrązowym medalistą miniEuro 2012.

W 2013 roku, jako 27. kraj, Polska federacja Piłki Nożnej 6-osobowej Playarena przystąpiła do European Minifootball Federation (EMF)  –  Europejskiej Federacji Piłki Nożnej 6-osobowej. Celem federacji jest popularyzacja piłki nożnej 6-osobowej, najczęściej uprawianego sportu drużynowego na świecie. Piłka ma być świetną zabawą, opartą na zaciętej rywalizacji oraz duchu fair play.

Playarenę wspierają reprezentanci Polski, obecni - Daniel Łukasik, Piotr Zieliński i byli - Tomasz Rząsa, Stefan Majewski, a także trenerzy Rafał Ulatowski, Bartek Zalewski, Miłosz Stępiński, dziennikarze: Rafał Patyra, Tomasz Smokowski, Michał Pol, Michał Olszański oraz działacze i politycy: Andrzej Padewski czy Jerzy Buzek.

Studiując misję Playareny, można przeczytać: "Grać ma każdy. Niezależnie od umiejętności, wieku, płci. Dla rywalizacji. Dla zabawy. Dla osiągania celów indywidualnych i drużynowych. Każdy mecz się liczy. Każdy mecz jest świętem. Przenosimy rywalizację na zupełnie inny poziom. Spełniamy piłkarskie marzenia. Szukamy nieodkrytych talentów. Zmieniamy styl życia na zdrowy i sportowy. Nasze wartości - honor, ambicja, walka do końca, wytrwałość, szacunek. Jesteśmy po to, by uzależniać ludzi od gry! Football zawsze, wszędzie."

Cudne, bo prawdziwe i nieskażone. Oby więcej takich projektów w Polsce. Dlatego ogromnie wartościowym jest fakt, że Playarena i Football Academy tworzą ścisłe oraz poważne partnerstwo. O jego szczegółach mówi prezes Fundacji Football Academy Group, Radosław Soperczak: "Współpraca Football Academy z Playareną - największym w Polsce portalem skupiającym piłkarzy amatorów w rozgrywkach piłki nożnej 6-osobowej, ma swój początek we wczesnych latach powstawania naszej sieci oraz piłkarskiego portalu. Nasza współpraca opiera się przede wszystkim na wspólnych działaniach promocyjnych i wizerunkowych. Podobna charakterystyka obu podmiotów sprawia, że grupy naszych klientów są do siebie bardzo podobne. Kibicujemy dalszemu rozwojowi ligi Nike Playarena, miejsca, w którym można grać pełną fantazji piłkę bez presji trenerów i otoczenia."

Mecze reprezentacji Polski podczas EMF miniEURO 2015 można oglądać w TVP Sport.

 

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW:

Adidas

Empik School

Isostar

Reserved Kids

<< wstecz dalej >>

udostępnij