start / Aktualności

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW - ISOSTAR

POZNAJ NASZYCH PARTNERÓW - ISOSTAR

Od roku 1977 - początku swej działalności, Isostar pracuje nad tym, aby dzień po dniu być coraz bliżej sportowców na wszystkich poziomach ich aktywności i proponować im najlepsze rozwiązania żywnościowe. Celem marki jest tworzenie nowych, coraz bardziej skutecznych produktów, będących uzupełnieniem zrównoważonej diety niezbędnej dla utrzymania zdrowia sportowca i wspomagających organizm przed, w trakcie i po wysiłku.

Isostar - izotoniczny napój przeznaczony dla osób aktywnych fizycznie, powstał 38 lat temu w Szwajcarii i był pierwszym europejskim napojem tego typu. W Polsce dostępny jest od 1996 roku. W ostatnim dziesięcioleciu Isostar posiadał około 20% polskiego rynku napoi energetyzujących i izotonicznych i był najlepiej sprzedającą się marką napoi izotonicznych.

Po przeprowadzeniu, razem z Centrum Badań Żywienia Uniwersytetu Limburgskiego w Maastricht (w Holandii), badań naukowych w kwestii żywienia sportowców, Isostar ma własny komitet ekspertów w zakresie medycyny sportu - badania dotyczą produktów oraz sprawności sportowej i prowadzone są w najlepszych europejskich laboratoriach.

Ich celem jest tworzenie nowych, coraz bardziej skutecznych produktów, będących uzupełnieniem zrównoważonej diety niezbędnej dla utrzymania zdrowia sportowca w dobrym stanie, wspomagających organizm przed każdym wysiłkiem. Jednocześnie Isostar jest pierwszą marką, która może ogłosić kartę antydopingową.

Skład Isostara sprzyja uzupełnianiu rezerw wody, elektrolitów i energii, co ma wpływ na kondycję oraz wytrzymałość osób aktywnych fizycznie. W skład napoju wchodzą: sacharoza, glukoza, węglowodany, witamina C oraz witamina E. Napój nie zawiera stabilizatorów, sztucznych barwników czy też substancji konserwujących. Dostępny jest w trzech smakach: pomarańczowym, grejpfrutowym oraz cytrynowym. Wśród produktów marki Isostar znajdują się m.in. gotowe napoje, koncentraty w formie proszku i żelu, a także tabletki musujące, żele, batony i galaretki. Do rodziny produktów tej firmy zostały wprowadzone również batony energetyczne. Każdy z tych produktów ma precyzyjnie określone zastosowanie - przed, w trakcie i po wysiłku. Jeśli wymagamy od izotoników samych konkretów, to Isostar daje nam dokładnie to, czego potrzebujemy. W dużych proporcjach.

O partnerstwie mówi Radosław Soperczak, prezes Football Academy: "Współpraca z marką Isostar zapoczątkowana została w pierwszym roku działalności Football Academy tj. 2009. Od samego początku wsparcie francuskiej firmy było znaczne, to między innymi napoje izotoniczne i batoniki rozdawane naszym małym piłkarzom podczas obozów i campów, a także wzbogacenie oferty naszego sklepu o produkty "nawadniające", termosy i bidony. Marka Isostar wpisuje się w strategię Football Academy zwłaszcza pod kątem jakości swoich produktów i bezpieczeństwa dla użytkowników."

<< wstecz dalej >>

udostępnij