start / Aktualności

POZNAJ NASZE AKADEMIE: Welwyn-Hatfield

POZNAJ NASZE AKADEMIE: Welwyn-Hatfield

Przedstawiamy bliżej kolejny ośrodek Football Academy UK.

W Hertfordshire mieszka spora grupa Polaków. Według urzędowych danych, jest ich około trzech i pół tysiąca - po ponad tysiąc w Stevenage, St Albans oraz Watfordzie. W każdej z tych miejscowości działa stowarzyszenie, które reprezentuje sprawy polskiej społeczności. 

Polacy mieszkają też jednak w innych częściach Hertfordshire i w każdej z nich tworzą formalne struktury, które pozwalają naszym rodakom aktywnie włączyć się w życie lokalnych społeczności. Polska społeczność w Hertfordshire nie zasypia gruszek w popiele, wcielając w życie szereg nowych pomysłów. Najpierw pojawiły się kursy nauki języka angielskiego. Potem były kolejne inicjatywy.

Działalność Football Academy w tym rejonie znakomicie wpisuje się w polskie aktywności i jest ich ważnym elementem. Jeszcze w 2014 roku, podczas zabawy w parku z dziećmi, jedna z mam zasugerowała Arkadiuszowi Traczowi, aby otworzył własną szkółkę piłkarską. Ta rozmowa skłoniła go do przemyśleń o powrocie do korzeni i wykorzystaniu wieloletniego doświadczenia w pracy trenerskiej z zespołami młodzieżowymi i seniorskimi. Nieco później znalazł artykuł na temat rozpoczęcia działalności Football Academy w Wielkiej Brytanii. Tak się zaczęło...

Dziś trener Arek prowadzi szkółki FA w sześciu lokalizacjach. Pierwsza uruchomiona została właśnie w hrabstwie Hertfordshire, a ściślej rzecz ujmując - w dystrykcie Welwyn-Hatfield.

 

 

Po siedmiu miesiącach szkółka w Welwyn-Hatfield działa bardzo prężnie. Na zajęcia przyjeżdżają dzieci z całego regionu: Ayot St Lawrence, Ayot St Peter, Brookmans Park, Cuffley, Digswell, Essendon, Little Berkhamsted, Newgate Street, Northaw and Cuffley, Oaklands, Welham Green, Woolmer Green.

Ośrodek lideruje na polu wdrażania nowoczesnego sprzętu treningowego, który ogromnie uatrakcyjnia sesje treningowe. Zajęcia odbywają się na wysokiej jakości boiskach i halach sportowych. Szkółkę wyróżnia zdecydowanie również jakość kadry szkoleniowej. Trenerzy posiadają dyplomy UEFA, pracuje także trener bramkarzy.

Dużą korzyścią jest fakt, że trener Arek prowadzi kilka ośrodków Football Academy. To stwarza świetną możliwość do organizowania wewnętrznych rozgrywek dla dzieci i wspólnych treningów. Niebawem dzieci będą brały udział także w turniejach zewnętrznych. Do dziś dzieciaki z FA Welwyn-Hatfield wzięły już udział w dwóch turniejach o Mistrzostwo Anglii Football Academy.

 

 

Zarządzający ośrodkiem trener Arek bardzo mocno akcentuje rolę ludzi, których spotkał w swojej przygodzie z Football Academy. Dzięki niej poznał prawdziwych pasjonatów piłki nożnej, z którymi obecnie współpracuje.

Dużym wsparciem jest London Media Collective, który dba o oprawę medialną. Podczas turniejów wspierają FA również Polski Salon Fryzjerski Oliwia z Londynu, Polski Sklep Kubuś z Harlow oraz Polski Sklep Polmar z Londynu.

Plany? Manager chciałby, aby liczba trenujących w prowadzonych przez niego ośrodkach wzrosła w sumie w nadchodzącym roku do trzystu. Planuje też zimowe i letnie obozy oraz konkursy z nagrodami. Chciałby również, aby co najmniej raz w miesiącu dzieci mogły rozgrywać turnieje wewnętrzne.

 

 

OŚRODEK W LICZBACH:

Data pierwszego treningu: 11.04.2015

Liczba zawodników: 20

Liczba trenerów: 8

Liczba odbytych treningów: 55

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Poznaj Nasze Akademie: Leeds

Poznaj Nasze Akademie: Londyn Ealing

<< wstecz dalej >>

udostępnij