start / Aktualności

List zawodników Football Academy do rodziców - artykuł

List zawodników Football Academy do rodziców - artykuł

Nieodłącznym elementem w szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce nożnej są oprócz trenerów, rodzice młodych piłkarzy. Aby myśleć u prawidłowym procesie nauczania oraz rozwijania pasji w swoim dziecku, należy zrozumieć swoją kluczową rolę. To rodzice podopiecznych Football Academy powinni zachęcać, inspirować oraz wspierać swoje dzieci do aktywności ruchowej oraz uczestnictwa w treningach piłkarskich. Tak jak zawodnicy dążą do osiągnięcia swojego mistrzostwa sportowego, tak każdy z Państwa powinien być zmotywowany do bycia partnerem i pomocnikiem swojego dziecka na długiej i wyboistej drodze piłkarskiego rozwoju.

Poniżej przedstawiam list zawodników Football Academy skierowany do rodziców:

 

"Szanowni Rodzice,

Bardzo Wam dziękujemy za przybycie na nasz kolejny mecz/turniej. Cieszymy się, że jesteście obecni i wspieracie nas w realizacji naszych marzeń. Chcielibyśmy abyście pamiętali o kilku ważnych zasadach, dzięki którym pomożecie nam w grze.

- Gramy w piłkę nożną bo to świetna zabawa. Chcemy się uczyć i doskonalić swoje umiejętności. Możecie nam pomóc poprzez zachęcanie nas do tego.

- Jesteście osobami reprezentującymi naszą rodzinę. Prosimy Was, nie zawstydzajcie nas przed innymi zawodnikami i rodzicami, komentując negatywnie naszą grę, krzycząc lub przeklinając.

- Chwalcie nas za próbę rozwijania swoich pasji, umiejętności, za sportową dyscyplinę  i nasz wysiłek. To są rzeczy, dzięki którym możemy stać się prawdziwymi zwycięzcami.

- Nie krytykujcie naszych błędów i nie komentujcie naszej gry zza linii bocznej. Przez to możemy tylko nabrać obaw do podejmowania kolejnych prób czy własnych decyzji. Dzięki błędom, które popełniamy, uczymy się być lepszymi i pewniejszymi graczami.

- Prosimy, nie stójcie zbyt blisko boiska, gdyż to tylko rozprasza i dekoncentruje nas podczas gry.

- Prosimy, szanujcie sędziego i nie podważajcie jego decyzji. Wiemy, że nie zawsze ma rację, ale my sami musimy nauczyć się sobie radzić w takich sytuacjach.

 - Prosimy, nie podpowiadajcie nam zza linii bocznej co mamy robić i jak grać. Od tego jest nasz trener i on wie kiedy i w jaki sposób może nam pomóc.

- Nie krzyczycie i nie komentujecie pracy naszych nauczycieli w szkole, więc prosimy abyście nie robili tego z naszymi trenerami. Oni są dla nas przykładami i autorytetami do naśladowania.

- Nie komentujcie zachowania kibiców innych drużyn. Ignorujcie je!

- Mecze piłkarskie są ważną częścią rozwoju naszych umiejętności piłkarskich. Wszyscy chcemy wygrywać ale zrozumcie to, że piłkę nożną traktujemy w kategorii zabawy. 

- Wyniki nie są najważniejsze. Wolimy żebyście pytali nas o to, jak się nam grało i czy jesteśmy zadowoleni, niż o końcowy rezultat meczu czy miejsce, które zajęliśmy w turnieju."


Zawodnicy Football Academy

autor: zawodnicy Football Academy
Zobacz artykuł w PDF: | KLIKNIJ |

<< wstecz dalej >>

udostępnij