start / Aktualności

INFO: Football Academy FAQ

INFO: Football Academy FAQ

Udzielamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące działalności oraz oferty Football Academy.

Co to jest Football Academy?

Football Academy jest innowacyjną, dynamicznie rozwijającą się siecią szkółek piłkarskich dla dzieci i młodzieży działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Sieć liczy obecnie ponad 150 ośrodków, w których trenuje ponad 10 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek. Liczba szkółek stale rośnie. Działalność Football Academy została oparta na najlepszych wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych z Anglii. Misją Football Academy jest podnoszenie poziomu sportowego i organizacyjnego dziecięcej piłki nożnej w Polsce i Europie.

Jaka jest podstawowa oferta Football Academy?

Podstawą działalności Football Academy są ogólnopolskie szkółki piłkarskie dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Zajęcia treningowe w ośrodkach Football Academy odbywają się dwa razy w tygodniu i to zarówno w okresie wiosenno-letnim (na boiskach zewnętrznych), jak i jesienno-zimowym (w halach). W zależności od wieku ćwiczących, zajęcia trwają od 60 do 90 minut. Są prowadzone w czterech grupach wiekowych: 4-5 lat (grupa Beckham), 6-7 lat (grupa Owen), 8-9 lat (grupa Lampard) i 10-12 lat (grupa Rooney). Mogą brać w nich udział zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Zajęcia treningowe w Football Academy charakteryzuje szczególny nacisk na bezpieczeństwo oraz komfort ćwiczących piłkarzy i piłkarek. Treningi odbywają się na doskonale przygotowanych obiektach sportowych, przy użyciu starannie dobranego sprzętu. Są one prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską i oparte na ujednoliconym, wewnętrznym systemie szkolenia, czyli planie treningowym stworzonym przez trenerów Football Academy.

Co składa się na zajęcia treningowe w Football Academy?

Football Academy proponuje trening przez zabawę oraz edukację poprzez sport. Oprócz podstawowych ćwiczeń ogólnorozwojowych oraz techniki piłkarskiej, stały punkt treningów w Football Academy stanowi rozmowa trenera z młodymi zawodnikami i zawodniczkami, która rozpoczyna, jak i kończy zajęcia. Treningi w Football Academy są oparte przede wszystkim na grach i zabawach ruchowych, które wypełnione są rozmaitymi bodźcami z wplecionymi elementami techniki piłkarskiej, a także zagadnień z wiedzy ogólnej.

Jaki jest koszt uczestnictwa dziecka w zajęciach treningowych w Football Academy?

Miesięczna opłata jest zależna od ośrodka i miasta, w którym działa szkółka. Wynosi ona od kilkudziesięciu do ponad stu złotych miesięcznie. Jedna, stała opłata obejmuje zajęcia dwa razy w tygodniu (8-9 razy w miesiącu), ubezpieczenie PZU SPORT, gadżety powitalne, udział w turniejach czy imprezach okolicznościowych.

Co zrobić, gdy nie jesteśmy pewni, czy dziecku spodoba się na zajęciach?

Zanim zdecydują się Państwo zapisać dziecko do szkółki Football Academy, zachęcamy do skorzystania z możliwości udziału w dwóch pierwszych, bezpłatnych treningach. Będą mieli Państwo podczas nich okazję nie tylko zobaczyć, jak wyglądają zajęcia, ale również porozmawiać z trenerem.

Czy w treningach mogą brać udział dziewczynki?

Football Academy prowadzi treningi dla wszystkich chętnych dzieci, niezależnie od ich umiejętności czy płci. Jeżeli zgłasza się niewielka liczba piłkarek, zostają one dołączone do grupy z chłopcami w odpowiednim wieku. Jeżeli zbiera się ich większa liczba, stwarzamy osobną grupę dla dziewczynek.

Co jeszcze oferuje Football Academy?

Football Academy zapewnia możliwość przeżywania piłkarskiej przygody przez cały rok. Oprócz zajęć treningowych, młodzi zawodnicy i zawodniczki rozgrywają mecze oraz biorą udział w rozgrywkach ligowych i pucharowych. Każda szkółka ma ponadto możliwość uczestnictwa w turnieju Mistrzostw Polski Football Academy, a najlepsi zawodnicy szansę powołania do Reprezentacji Polski Football Academy. Organizacja posiada również bogatą ofertę letnich i zimowych obozów, pozwalających naszym podopiecznym nawiązać nowe przyjaźnie, poznać wcześniej nieznane miejsca oraz rozpocząć naukę samodzielności w gronie rówieśników z całego kraju.

Czym wyróżnia się Football Academy?

W przeciwieństwie do klubów i innych szkółek piłkarskich, Football Academy przyjmuje wszystkie zainteresowanie grą w piłkę nożną dzieci, bez względu na ich umiejętności. Podczas treningów, meczów i turniejów nasi podopieczni nie podlegają presji związanej z wynikami oraz zwyciężaniem za wszelką cenę. Celem szkolenia jest sportowa edukacja najmłodszych wraz z ich wychowywaniem w duchu zasad fair play – tak na boisku, jak poza nim. Football Academy kładzie również duży nacisk na rozwiniętą komunikację na linii trener – rodzic. Pozwala to na budowanie zaufania i trwałych relacji oraz sprawia, że opiekunowie mogą być na bieżąco ze wszystkim tym, co dzieje się zarówno na treningach, jak i w całej Football Academy.

Football Academy jest innowacyjną organizacją o szerokim zasięgu działalności i rozwijającą wiele nowych projektów.

W celu zadania wszelkich dodatkowych pytań prosimy o kontakt z managerem danego ośrodka Football Academy.

<< wstecz dalej >>

udostępnij