start / Aktualności

I Turniej Tatusiów Football Academy UK

I Turniej Tatusiów Football Academy UK

W sobotę 4 Lutego odbył się I Turniej Tatusiów Football Academy Bournemouth!

W pierwotnej wersji miał odbyć się mecz Tatusiów, jednak zainteresowanie było tak duże, że musieliśmy zorganizować turniej! Przyjechali nawet przedstawiciele FA Southampton!

W oczekiwaniu na pierwsze turnieje piłkarzy Football Academy Bournemouth, do gry zaprosiliśmy ich najwierniejszych fanów, czyli Tatusiów! Młodzi zawodnicy, zapatrzeni w swoich pierwszych idoli z zapartym tchem obserwowali każde zagranie, nieco bardziej doświadczonych piłkarzy.

W rozgrywkach wzięło udział 15 zawodników, podzielonych na trzy drużyny. Mecze rozgrywane były do dwóch zdobytych goli, lub 4 minuty. Wygrana drużyna zostawała na boisku, czyli system często używany u młodych piłkarzy. Przed pierwszym gwizdkiem odbyła się obowiązkowa rozgrzewka. Wzorem młodzieży, seniorzy na rozgrzewce grali w berka! Śmiechu było co niemiara, nie tylko na trybunach, ale i na boisku. Powrót do szkolnych czasów i zabaw w biegańca.

Po rozgrzewce, zabawa się skończyła i zaczęły się poważne rozgrywki. Zawodnicy pomimo nawet kilkunastoletniego rozbratu z piłką dali z siebie wszystko. Można powiedzieć, że Tatusie zostawili serca na boisku, dając tym świetny przykład młodym piłkarzom. Turniej obfitował w piękne bramki, zacięte pojedynki, spektakularne upadki, a co najważniejsze rozgrywany był w duchu zasad fair play.

Na zakończenie trener rozdał nagrody z http://www.fa-shop.pl/ dla:

najlepszego zawodnika - Tato Piotra,

najlepszego bramkarza - Tato Ksawerego

najlepszego strzelca turnieju  - Tato Łukasza

Nie spotkaliśmy się dla wyników, a dla dobrej zabawy i aktywności fizycznej, której często w tych czasach brakuje. Dziękujemy kibicom, piłkarzom i wszystkim obecnym za udział w zabawie.Świetna atmosfera i duża frekwencja zapowiadają, że nie był to ostatni taki turniej, jest nawet szansa na regularną Ligę Tatusiów Football Academy!

<< wstecz dalej >>

udostępnij