start / Aktualności

Goalkeepers Academy w Nigerii

Goalkeepers Academy w Nigerii

Koordynator Goalkeepers Academy, Marek Dragosz, spędził w tym miesiącu intensywny tydzień w Ibadanie - drugim pod względem wielkości mieście Nigerii.

Trener Dragosz poświęcił większość swojego pobytu w najludniejszym państwie na kontynencie afrykańskim - jakżeby inaczej - szkoląc bramkarzy. Na prowadzone przez niego warsztaty przyjechało ponad 60 golkiperów z całego stanu Oyo. Jeszcze większą liczbę uczestników zgromadziło seminarium dla trenerów. Na stadionie Lekani Adamasingba pojawiło się ich blisko 100.

- Z tego grona do ostatniego etapu szkolenia zakwalifikowało się kilkunastu trenerów - opowiada nasz trener. - Ta elitarna grupa uzyskała dyplom uznawany przez nigeryjską federację.

- Dla mnie było to pozytywne doświadczenie i ciekawa przygoda - dodaje. - Poznałem wielu sympatycznych ludzi.

Poza wykładami i zajęciami praktycznymi znalazł się również czas na obejrzenie meczów kontrolnych, w których swoje umiejętności prezentowali najbardziej uzdolnieni chłopcy zespołów z Lagos, Ibadanu i Abudży. Trener obejrzał także mecz nigeryjskiej ekstraklasy pomiędzy Shooting Stars a Giwą FC.

Oddzielnym, równie ważnym punktem pobytu w Nigerii były odwiedziny w szkołach i ośrodkach dla dzieci. W ramach swojej działalności charytatywnej trener Dragosz zawiózł najmłodszym mieszkańcom artykuły szkolne, zabawki i odzież.

Goalkeepers Academy to sieć szkółek bramkarskich dla zawodników w wieku od 4 do 12 oraz od 13 do 18 lat. Projekt powstał w celu podnoszenia poziomu sportowego i organizacyjnego szkolenia młodych bramkarzy w Polsce i Europie. Został oparty na sprawdzonych metodach szkoleniowych, administracyjnych i marketingowych wywodzących się z Football Academy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: PIŁKARSKIE PODRÓŻE MARKA DRAGOSZA: Szachtar Donieck

<< wstecz dalej >>

udostępnij