start / Aktualności

Football Academy UK: kim jesteśmy?

Football Academy UK: kim jesteśmy?

Football Academy United Kingdom (FAUK) to sieć szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, działająca na terenie Wielkiej Brytanii.

Rozwijana od 2014 roku, Football Academy UK jest skierowana do żyjącej na Wyspach Polonii. Działalność FAUK została oparta na tych samych wzorcach organizacyjnych i szkoleniowych co sieci szkółek piłkarskich Football Academy w Polsce, realizowanych przez zamieszkujących Wielką Brytanię polskich managerów i trenerów.

Podobnie jak w Polsce, FAUK szkoli dzieci w wieku od 4 do 12 lat, niezależnie od płci i umiejętności. Każdy ośrodek FAUK stwarza młodym zawodnikom i zawodniczkom możliwość uczestnictwa w treningach piłkarskich w gronie rówieśników i przyjaciół mówiących po polsku, a rodzicom okazję do integracji w lokalnym polskim środowisku.

- Działalność Football Academy na Wyspach Brytyjskich rozpoczęła się od zagospodarowania rejonu Manchesteru - opowiada prezes Fundacji Football Academy Group, Radosław Soperczak. - Jak się szybko okazało, popularność marki wśród angielskiej Polonii była tak duża, że w krótkim czasie otworzyliśmy kolejne oddziały w środkowej części kraju, a także Londynie i jego okolicach. Na angielskim rynku zdobywamy niezbędne doświadczenie, ale o skali rozwoju naszego projektu niech świadczy fakt, iż już jesteśmy największą siecią szkółek piłkarskich dla Polonii w Wielkiej Brytanii i skupiamy największą liczbę polskich dzieci.

FAUK nie zamyka się na zawodników i zawodniczki innych narodowości. Do szkółki można również zapisać dzieci pochodzenia innego niż polskie. Wszystkie zajęcia są jednak prowadzonew języku polskim, z ewentualnymi wytłumaczeniami i podpowiedziami w języku angielskim.

Ośrodki FAUK działają zarówno w północnej, środkowej, jak i południowej części Anglii. Regularnie otwierane są kolejne szkółki. Poza treningami, odbywają się cykliczne turnieje mające na celu z jednej strony integrację, a z drugiej sportową rywalizację pomiędzy poszczególnymi ośrodkami FAUK.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

POZNAJ NASZE AKADEMIE UK: Londyn Ealing

TURNIEJ: Mleczko Delikatesy Summer Cup 2015

PROJEKT: Football Academy

<< wstecz dalej >>

udostępnij