start / Aktualności

FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN MISTRZEM POLSKI U-10!!!

FOOTBALL ACADEMY SZCZECIN MISTRZEM POLSKI U-10!!!

Wspaniały sukces odniosła drużyna szczecińskiej Football Academy w finałach Pucharu Tymbarku. W rywalizacji chłopców do lat 10 nasz drużyna z po serii rzutów karnych pokonała reprezentujący województwo lubelskie zespół Puławiaka Puławy. W normalnym czasie gry wynik brzmiał 1-1. Serię jedenastek lepiej wykonywali szczecińscy zawodnicy i gdy na tablicy pojawił się  wynik 3-2 to właśnie oni mogli w geście triumfu unieść w górę wspaniały puchar. Sukces swoich podopiecznych ocenił trener Sławomir Kłos: To były niezwykłe emocje. Znaleźliśmy się w gronie najlepszych drużyn w całej Polsce, a na dodatek zdobyliśmy najwyższe trofeum. Wszyscy zawodnicy spisali się dziś genialnie, pokazali co potrafią i teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Jestem z nich bardzo dumny, w pełni zasłużyli na ten wynik!

Szczecińską FA reprezentowali w Warszawie: Piotr Pardel, Igor Ostaszewski, Patryk Węgielnik, Szymon Lewandowski, Maciej Witkowski, Szymon Banasiak, Paweł Wojtasik, Aleksander Gałka, Maciej Pekról, Patryk Rychlik, Antoni Bartkowiak i Dawid Kroczek, który został najlepszym graczem turnieju! Trzeba jednak pamiętać, że na ten sukces pracowało wielu innych zawodników z rocznika 2005 i wszystkim bez wyjątku należą się ogromne słowa uznania!

Podczas ogólnopolskiego finału XV edycji w rozgrywkach wzięło udział blisko 800 najbardziej uzdolnionych piłkarsko dziewcząt i chłopców z całej Polski. Po rozegraniu 192 meczów poznaliśmy tegorocznych zdobywców Pucharu Tymbarku. To był popis futbolu w wykonaniu najzdolniejszych dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 z całej Polski. Po uroczystym otwarciu i losowaniu grup na Placu Defilad w Warszawie młodzi piłkarze i piłkarki wybiegli na boczne boiska Legii oraz Agrykoli Warszawa, gdzie w czwartek i w piątek zostały rozegrane mecze fazy grupowej. Rywalizacja 64 drużyn o prawo do gry w Wielkim Finale na Stadionie Narodowym przyciągnęła mnóstwo kibiców. Widzowie zgromadzeni na obiektach Legii oraz Agrykoli, byli świadkami eliminacji, które wyłoniły zespoły do gry o złote i brązowe medale na Stadionie Narodowym. Emocjonujący doping kilku tysięcy kibiców zgromadzonych na trybunach oraz pasjonujące mecze złożyły się na niezapomniane widowisko sportowe, którego świadkami byli m.in. Zbigniew Boniek (prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej), Adam Nawałka (selekcjoner Reprezentacji Polski), Andrzej Biernat (minister sportu i turystyki), Krzysztof Pawiński (współwłaściciel firmy Tymbark) oraz Arkadiusz Milik, Tomasz Kłos, Dariusz Dziekanowski i Tomasz Iwan.

Zwycięzców XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" poznaliśmy  2 maja na Stadionie Narodowym, na kilka godzin przed szlagierowym starciem Legii Warszawa z Lechem Poznań w finale Pucharu Polski. W blasku jupiterów oraz przy głośnym dopingu kibiców zgromadzonych na stadionie, na murawę wybiegły dzieci, by rozegrać łącznie osiem pasjonujących spotkań, które wyłoniły Mistrzów Polski wśród dziewcząt i chłopców w kategoriach wiekowych U-10 i U-12. Podczas finałowej rywalizacji nie brakowało koronkowych akcji, walki o każdy skrawek boiska oraz pięknych bramek, czyli wszystkiego co w futbolu najpiękniejsze. Oprócz niezapomnianych, sportowych emocji na kibiców czekało wiele atrakcji, m. in. występy gwiazd: Margaret, Tomasza Dolskiego i Grzegorza Hyżego.

Triumfatorzy XV edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategoriach wiekowych U-10 i U-12, oprócz zdobycia tytułu mistrzowskiego oraz wyjątkowego Pucharu Tymbarku, obejrzą na żywo mecz Polska - Gruzja, który rozegrany zostanie 13 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Podopiecznych Sławomira Kłosa czeka zatem kolejny wyjazd, którego celem będzie Stadion Narodowy w Warszawie. W czerwcu pojadą tam w glorii zwycięzców i mistrzów Polski w  swojej kategorii wiekowej.

Cała społeczność Football Academy składa ogromne gratulacje!!!

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij