start / Aktualności

Football Academy: Pierwszy trening

Football Academy: Pierwszy trening

Jak zapewnić naszym pociechom najlepszy możliwy start w piłkarskim świecie? 

Oto nasz poradnik!

Dlaczego piłka nożna?

Rozpoczęcie przygody z zajęciami sportowymi, w tym z piłką nożną, może przynieść same korzyści zarówno w sferze fizycznej, jak i zdrowotnej, mentalnej, duchowej, intelektualnej czy nawet przyszłej zawodowej. Warto więc, by Twoje dziecko zaangażowało się w sport już od najmłodszych lat. Aktywność fizyczna podejmowana przez dzieci poprawia rozwój funkcji mózgu, koordynacji fizycznej, umiejętności motorycznych oraz kształtuje odpowiednią postawę i równowagę. Pomaga również dzieciom w budowaniu zaufania, umiejętności społecznych, kontroli emocjonalnej i wyobraźni, przy jednoczesnym zmniejszeniu stresu i poprawie snu.

Dzieci, dla których uprawianie piłki nożnej będzie pasją, mają większą szansę, aby pozostać aktywnymi i zdrowymi przez całe życie. Mają też większą szansę zostać wyczynowymi sportowcami.

Dlaczego Football Academy?

Football Academy jest innowacyjną siecią blisko 200 szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, działającą na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Nasza działalność została oparta na najlepszych wzorcach szkoleniowych i organizacyjnych z Anglii. Naszym podopiecznym zapewniamy przede wszystkim treningi przez zabawę oraz edukację przez sport w duchu zasad fair play na boisku i poza nim.

Dynamiczny rozwój pozwala nam wierzyć, że nasza idea nie tylko wypełnia lukę w dziedzinie dziecięcego futbolu w Polsce i Europie, ale przede wszystkim wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Państwa oraz Państwa dzieci – małych pasjonatów sportu i być może przyszłych zawodowych piłkarzy.

Pierwszy trening w Football Academy

Pierwszy trening to zawsze duże przeżycie emocjonalne dla dzieci, jak i rodziców. To jeden z pierwszych egzaminów, jakie musi przejść każdy młody człowiek. Próba odnalezienia się w nowym otoczeniu, dostosowania do panujących zasad czy wreszcie nawiązania kontaktu z TRENEREM – osobą, która od tego momentu będzie miała duży wpływ na rozwój i wychowanie Państwa pociech – stanowią tylko niewielki zakres informacji zwrotnych, jakie otrzymacie po pierwszych zajęciach.

Aby zapewnić dziecku możliwie największy komfort uczestnictwa w treningu, proszę pamiętać o kilku zasadach, które cechują postawę wzorowego rodzica:

1. Nie spóźnij się na swój pierwszy trening.

2. Bądź obecny/obecna na treningu.

3. Wspieraj, chwal, dodawaj otuchy swojemu małemu sportowcowi.

4. Pamiętaj o zabraniu ze sobą butelki/bidonu z wodą niegazowaną.

5. Zapewnij luźny strój sportowy dostosowany do warunków atmosferycznych oraz obuwie zapewniające komfort w poruszaniu się.

6. Nie ingeruj w pracę trenera, nie krytykuj, nie oceniaj.

7. Idealnym momentem do rozmowy z trenerem na temat postawy swojego dziecka jest czas po zakończonych zajęciach.

Pierwsze dwa treningi w Football Academy są próbne. Nasi doświadczeni trenerzy obejmą dziecko szczególną opieką, zintegrują z grupą, a po zakończonych zajęciach przekażą istotne informacje na temat zapisów. Rodzice, jak i same dzieci mogą w ten sposób ocenić, jak bardzo podobają im się zajęcia w Football Academy.

Trener koordynator Football Academy, Paweł Jędrzejewski

 

<< wstecz dalej >>

udostępnij