start / Aktualności

#FAUKTour2017 rozpoczęty!

#FAUKTour2017 rozpoczęty!

W ubiegłym tygodniu w osobach Prezesa Football Academy - Radosława Soperczaka oraz Menadżera FA UK - Macieja Kamrowskiego, wyruszyliśmy w trasę objazdową po ośrodkach Football Academy UK.

Był to pierwszy etap tegorocznego #FAUKTour2017, podczas którego wizytowaliśmy ośrodki Football Academy UK na południu Anglii. W ciągu 5 dni, przejechaliśmy grubo ponad 1000km, chcąc dotrzeć do jak największej liczby naszych akademii. Pogoda sprzyjała nam wybitnie, bo chyba tylko tak można określić fakt, że w tym czasie nie spadła ani jedna kropla deszczu:)

Nasza wizyta rozpoczęła się w Londynie, gdzie we współpracy z Lech Poznań Football Academy Londyn, byliśmy organizatorami eventu "Majówka z Kolejorzem". Podczas weekendu wzięliśmy udział m.in w turnieju Lech Cup, w którym udział wzięła silna reprezentacja ośrodków FA UK z Londynu, Manchesteru, Bristolu oraz połączone siły FA Stoke i FA Crewe. Ponadto w niedzielę odbył się trening otwarty z trenerami Lech Poznań Football Academy Londyn, dla wszystkich chętnych zawodników z naszych akademii. Podczas całego weekendu towarzyszyły nam poznański Koziołek oraz trofeum zdobywane co rok przez Mistrza Polski. 

Słowem, było dużo radości, uśmiechu na twarzach dzieci, zdrowa rywalizacja i świetna organizacja całego weekendu:)

Również w niedzielę wyruszyliśmy do Bristolu by odwiedzić naszych podopiecznych z FA Bristol. Zastaliśmy świetnie przygotowany obiekt treningowy oraz liczną grupę zawodników, trenujących pod bacznym okiem trenera Piotrka i jego asystentów. Sam trening udany, z różnorodnymi ćwiczeniami, gierkami także nasza ocena może być tylko pozytywna.

Stamtąd w poniedziałek udaliśmy się do Bournemouth, gdzie w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu AFC Bournemouth, przyglądaliśmy się treningowi prowadzonemu przez trenera Aleksandra Marszałka oraz jego asystenta Pawła, który poprowadził trening bramkarski dla wybranych zawodników. Zajęcia były bardzo zróżnicowane co oczywiście trzeba rozpatrywać wyłącznie w kategoriach zalet. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez managera ośrodka, zawodników oraz rodziców, którzy mieli do nas całkiem sporo pytań:)Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie oraz za co jeszcze raz bardzo dziękujemy, otrzymaliśmy pamiątkowe zdjęcia w ramce przedstawiające zawodników FA Bournemouth.

Wtorek to z kolei zajęcia w FA Milton Keynes pod przewodnictwem trenera i managera ośrodka zarazem - Sebastiana. Wprawdzie szyki pokrzyżowała nam nieco...autostrada M1 ale ostatecznie nie było możliwości żebyśmy nie dotarli. Również tutaj zastaliśmy świetne boisko. Było wspólne zdjęcie z trenerem i zawodnikami oraz przywitanie z grupą rodziców. 

Prosto z Milton Keynes skierowaliśmy się do Londynu, by wziąć udział w treningu FA Londyn Wood Green, gdzie spotkaliśmy się z najliczniejszą grupą zawodników. Zajęcia toczone były na 3 boiskach, a sam obiekt również trzeba przyznać imponujący. Trening wszystkich grup świetnie koordynował manager i trener ośrodka - Arek, którego wspierali trenerzy asystenci. Cały trening był świetnie przygotowany, zajęcia toczyły się w dynamicznym tempie. Na koniec oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia. 

We wszystkich ośrodkach, zawodnicy obecni oraz nieobecni na treningach otrzymali pamiątkowe gadźety z emblematami Football Academy.

Wszędzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci za co wszystkim serdecznie dziękujęmy. To co zobaczyliśmy w odwiedzonych ośrodkach, czyli świetne jakościowo treningi, zaangażowanie trenerów oraz zawodników, dyscyplinę rodziców oraz bez wyjątku - bardzo dobre obiekty treningowe, sprawiają że jest DUMA!

WE ARE THE FOOTBALL ACADEMY!

<<< Zobacz znacznie więcej pod hashtagiem #FAUKTour2017 na Facebooku! >>>

<< wstecz dalej >>

udostępnij