start / Aktualności

Anita Włodarczyk trenowała z piłkarzami z Bournemouth

Anita Włodarczyk trenowała z piłkarzami z Bournemouth

Mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk odwiedziła naszych zawodników na sobotnim treningu. Rekordzistka świata wspomniała, że była to jej pierwsza wizyta u tak młodych piłkarzy. Na początku spotkania porozmawiała z dziećmi zarówno o swojej dyscyplinie, jak i o futbolu, sprawdziła również wiedzę pilkarzy na temat rzutu młotem. Zawodnicy wykazali się dużą znajomością zagadnienia , dobrze przygotowany był Mateusz, który odpowiedział na najtrudniejsze pytania. Piłkarze dowiedzieli się m.in. że młot dla kobiet waży 4 kilogramy, a dla mężczyzn 7,26 kg.

Po przywitaniu, Pani Anita miała niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zaprezentowała to, w czym nie ma sobie równych, oddała rzut młotem, który specjalnie przygotowała na tą okazję. Młot ważył  350 gram i był zaprojektowany do treningu dla najmłodszych sportowców. Każdy mógł oddać rzut i przekonać się, jak trudną technicznie dyscypliną jest rzutu młotem. Największy problem stanowiła nie tyle odległość, ale kierunek rzutu. Wszyscy teraz wiemy ile ćwiczeń trzeba wykonać, żeby nauczyć się rzucać, nie mówiąc już o wejściu na poziom naszej Mistrzyni!

Po zmaganiach w rzucie młotem przeszliśmy do techniki piłkarskiej. Pani Anita zaprezentowała świetne wyszkolenie techniczne, robiąc więcej żonglerek (kapek) niż, nie jeden młody piłkarz! Zawodnicy w ramach rewanżu ustawili się do wykonywania karnych. 
Dwukrotna mistrzyni olimpijska doskonale radziła sobie również w roli bramkarki, tylko nieliczni zdołali zdobyć gola.

Po wspólnym treningu na naszych pilkarzy czekała kolejna niespodzianka! Każdy dostał autograf ze zdjęciem i dedykacją. Była okazja do wspólnych zdjęć i rozmowy. Po chwili dla fotoreporterów, wreszcie przyszedł czas na niespodziankę dla naszej Mistrzyni.

Pilkarze wręczyli Anicie Włodarczyk złote medale! Były to medale ręcznie robione,  specjalnie przygotowane na tą okazję. W śród nich znalazły się nawet medale z piernika.
W ten sposób dzieci chciały podziękować, za odwiedziny tak wspaniałej osobie, jaką jest Pani Anita.

Na koniec odbyło się uroczyste wręczenie nagrody dla Najlepszej Lekkoatletki na Świecie.  Tym sposobem otworzyliśmy worek z nagrodami, za ten sezon dla Anity Włodarczyk, teraz pojawią się następne! Poza statuetką, kwiatami i innymi prezentami, Pani Anita otrzymała zaproszenia od partnerów FABournemouth na lokalne usługi. Mamy nadzieję, że umilą pobyt w Dorset i pomogą sie zrelaksować.

Serdecznie dziękujemy Pani Anicie Włodarczyk za wizyte, była to dla nas wielka przyjemność gościć Panią na naszym treningu. Jest Pani bardzo otwartą osobą i złapała świetny kontakt z małymi piłkarzami. Zapraszamy ponownie i do zobaczenia w 2017 na mistrzostwach świata w Londynie!

Specjalne podziękowania dla Pana Karola Włodarczyka, który umożliwił nam to spotkanie.  Wielkie dzięki, to dla nas wielka sprawa!

Dziękujemy naszym partnerom, za nagrody dodatkowe:

Ardon - Sports Massage

Jamaica Tanning Salon

BoutiQue Hair and Beauty Salon

Pizzeria Via Roma

 

Dziękujemy Rodzicom za obecność i przygotowane niespodzianki.

Zapraszamy na treningi!

<< wstecz dalej >>

udostępnij