Mikel Arteta

50 sec read

mikel arteta

Mikel Arteta, pochodzący z Hiszpanii szkoleniowiec, niedawno objął stanowisko głównego trenera. Teraz to on jest odpowiedzialny za osiągane wyniki przez Arsenal, a podczas jego kadencji klub mógł już cieszyć się zdobyciem trofeów.

Mikel Arteta – podstawowe informacje

Mikel Arteta urodził się 26 marca 1982 roku w San Sebastian. Obecnie prowadzony przez niego zespół to Arsenal FC. Masa ciała trenera to 69 kg, a jego wzrost wynosi 1,74 m.

Mikel Arteta – kariera

Arteta rozpoczął swoją profesjonalną karierę w akademii Barcelony, ale nie zdołał przeniknąć do głównego składu, co skłoniło go do przejścia na wypożyczenie do Paris Saint-Germain. Tam triumfował w teraz już nieistniejącym Pucharze Intertoto. Po opuszczeniu Barcelony i dołączeniu do Rangers FC, kontynuował zdobywanie trofeów. Spędził znaczną część swojej zawodowej kariery na Wyspach Brytyjskich, reprezentując kolory Evertonu i Arsenalu, gdzie ostatecznie zdecydował się zakończyć swoją piłkarską karierę.

W 2016 roku Arteta zdecydował się zakończyć swoją aktywną karierę piłkarską i dołączył do sztabu szkoleniowego Pepa Guardioli, gdzie zdobywał doświadczenie jako trener. Po ponad trzech latach czuł, że jest gotowy na samodzielną pracę i podjął decyzję o przyjęciu oferty Arsenalu. Jego kadencja w tym londyńskim klubie zaowocowała wygraniem Pucharu Anglii i Tarczy Wspólnoty, ale zespół ciągle nie jest w stanie powrócić do Ligi Mistrzów.

Od 22 grudnia 2019 roku prowadzi drużynę Arsenalu Londyn.

Co to jest spalony? 

fauk
1 min czytania

Stadion Barcelony – zwiedzanie

fauk
1 min czytania

Stadion Arsenalu – zwiedzanie 

fauk
4 min czytania