start / Rodzic

FAQ

Drogi Rodzicu, przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór nurtujących pytań, tutaj znajdziesz odpowiedź na każde z nich! Chcemy abyś w szybki sposób, w dowolnej dla Ciebie chwili, znalazł to czego szukasz. Dla łatwiejszego użytkowania pytania podzieliliśmy na różne kategorie.

Aby zapisać dziecko do szkółki należy wejść na stronę www.fauk.pl i uzupełnić formularz zapisowy dostępny na stronie. Krok 1 - WYBÓR ODDZIAŁU 👉 Na interaktywnej mapie UK proszę wybrać obszar, a następnie miasto, którym jesteś zainteresowany. Krok 2 - DANE RODZICA /OPIEKUNA 👉 W tym kroku należy podać najistotniejsze dane dotyczące logowania w systemie tj. imię i nazwisko, telefon oraz mail. W tym miejscu ustawiamy także hasło, które powinno zawierać min. 8 znaków, w tym mała litera, duża litera, cyfra, znak specjalny. Krok 3 - DANE ADRESOWE 👉 Tutaj należy wpisać swój adres zamieszkania. Krok 4 - DANE DZIECKA 👉 Przy uzupełnianiu formularza zapisowego rodzic podaje imię i nazwisko oraz datę urodzenia dziecka. ❗Ważne❗ W formularzu podaje dane tylko jednego dziecka, każde kolejne będzie mógł dodać już z poziomu panelu zarządzania. Krok 5 - POTWIERDZENIE ZGŁOSZENIA 👉 Ostatni krok to potwierdzenie zgód oraz zapoznanie się z regulaminem. Dodatkowo w calach statystycznych pytanie skąd rodzic dowiedział się o Football Academy. Po uzupełnieniu formularza zapisowego na adres mailowy wysyłany jest link do aktywacji konta w systemie oraz powitalny SMS. Rodzic po wejściu do panelu zarządzania będzie musiał uzupełnić dodatkowe informacje o dziecku takie jak PESEL, informacja do jakiej szkoły chodzi dziecko, czy ma jakieś uczulenia lub inne potrzeby.

Oczywiście, szkółka jest otwarta również dla dziewczynek. Jeśli zgłosi się niewielka liczba młodych piłkarek wówczas zostają one dołączone do grupy z chłopcami w odpowiednim wieku.

Oczywiście, granica 4 lat jest umowna, najważniejsze jest, na jakim etapie rozwoju fizycznego jest dziecko i czy poradzi sobie w zajęciach. Zachęcamy do wzięcia udziału w darmowym treningu, po jego odbyciu podejmą Państwo ostateczną decyzję. Swoje zdanie na temat możliwości Państwa dziecka wyrazi także trener FA.

Nie ma takiej konieczności, zajęcia mają charakter zupełnie rekreacyjny. Jednak, jeśli to Państwa uspokoi, proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu, a jeśli on uzna to za stosowne - skieruje Państwa do lekarza sportowego.

Po podjęciu decyzji o chęci uczestnictwa w zajęciach wystawiona zostanie faktura pro-forma, którą otrzymacie Państwo drogą mailową na adres podany w zgłoszeniu. Równocześnie z wiadomością elektroniczną wysłany zostanie SMS z potwierdzeniem wystawienia pro-formy. Fakultatywnie: Faktura pro-forma w pierwszym miesiącu zostanie pomniejszona o dwa pierwsze próbne treningi. Płatności za treningi należy dokonać w ciągu 7 dni od wystawienia faktury.

Nie, wpłaty dokonywane są TYLKO w formie przelewów na wskazane na fakturze proforma konto bankowe. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem naszej strony internetowej poprzez e-płatności lub przelewem tradycyjnym ze swojego konta bankowego.

Po dokonaniu wpłaty na adres mailowy zostanie wysłana faktura VAT. Każdy Rodzic może zarządzać swoimi płatnościami i fakturami po zalogowaniu się do Strefy Rodzica na stronie www.fauk.pl.

Tak, płatność za treningi to swego rodzaju abonament za zajęcia. Dopuszczamy możliwość obniżenia opłaty o połowę tylko w przypadku, gdy dziecka nie było na zajęciach w danym miesiącu ani razu, a fakt ten został zgłoszony Managerowi ośrodka przed rozpoczęciem danego miesiąca.

Nie. Dopuszczamy możliwość odwołania 1 treningu w danym miesiącu (jednak nie częściej niż 2-3 razy w roku) bez obowiązku jego odrabiania. W pozostałych przypadkach, treningi, które zostały odwołane z przyczyn leżących po stronie Football Academy, muszą zostać odrobione w dodatkowym terminie.

Jeśli są to opady przelotne – nie, trening odbywa się normalnie. Z kolei, jeśli są to opady intensywne Manager ma prawo odwołać trening. W takiej sytuacji każdy Rodzic otrzyma wiadomość z informacją o odwołanym treningu.

Jeśli trening odbywa się na sali wystarczą krótkie spodenki, t-shirt oraz obuwie sportowe na płaskiej podeszwie. Jeśli trening ma miejsce na boisku zewnętrznym, strój powinien odpowiadać warunkom pogodowym. W tym wypadku także obowiązuje obuwie sportowe. Niedopuszczalna jest gra w tzw. korkach „wkrętach”.

Jeżeli dziecko na stałe dołączy do szkółki, obowiązuje je strój Football Academy, który powinien posiadać każdy zawodnik. Strój ten można zakupić poprzez managera ośrodka.

Obuwie sportowe z płaską podeszwą na halę lub obuwie dostosowane do gry na sztuczną murawę Może to być ewentualnie tzw. podeszwa „turfowa”, nie korki.

Nie, cały sprzęt niezbędny do przeprowadzenia zajęć zabezpieczany jest przez FA.

Football Academy współpracuje tylko z osobami posiadającymi odpowiednie kwalifikacje wymagane przepisami prawa. Profile trenerów opublikowane są na stronie www.fauk.pl w zakładce naszego oddziału szkółka  manager.

Zazwyczaj zajęcia w FA dzielą się na dwa okresy: letni (kwiecień-wrzesień) i zimowy (październik-marzec). W okresie letnim trenujemy na boiskach otwartych, natomiast w okresie zimowym na halach sportowych. Decyzję o miejscu treningu podejmuje manager ośrodka lub trener.

Tak, jeśli warunki organizacyjne na to pozwalają. Na niektórych salach nie ma miejsca dla Rodziców, na pozostałych obiektach są wyznaczone do tego miejsca – trybuny. Rodzice nie mogą wchodzić na parkiet lub płytę boiska w trakcie trwania treningu.

Tak, lecz nie wolno wykorzystywać ich w celach komercyjnych.

Tak, wszyscy zawodnicy objęci są ochroną OC ośrodka oraz FA INSURANCE - na wypadek kontuzji. Warunkiem ubezpieczenia jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego on-line. Jeżeli warunek ten zostanie spełniony, już na pierwszych, próbnych treningach zawodnik objęty jest pełnym pakietem ubezpieczeń.

Cała procedura opisana jest na stronie https://beta.fauk.pl/rodzic/bezpieczenstwo/. Najważniejsze, aby po zakończeniu leczenia wypełnić formularz zgłoszenia szkody i podpisany wysłać na adres mailowy: fainsurance@fauk.pl.

Tak. Football Academy prowadzi własny sklep piłkarski – FA Shop. Na stronie www.fa-shop.pl można zapoznać się z wszystkimi dostępnymi produktami. Zakupu dokonać można na dwa sposoby, poprzez Managera lub na własną rękę – poprzez FA Shop.

Tak. Jeśli dziecko nie ma ochoty brać udziału w treningach czy też znalazło nową pasję, w każdej chwili można zrezygnować z zajęć wysyłając maila do managera ośrodka. Rezygnacja ma skutek z końcem miesiąca, w którym jest dokonana.